Kafeja e mëngjesit me Nevilën dhe Valerin

Sot banorët po e pinë kafen e mëngjesit me fituesen e BB7, Nevilën, dhe me një nga personazhet më interesantë të Big Brother, Valerin. Ky është një mëngjes ndryshe. Banorët e BB8 i tregojnë banorëve të BB7 ndodhi dhe momente të bukura nga qëndrimi i deritanishëm në shtëpi. Ndërsa banorët e vjetër i japin këshilla sesi ta bëjnë më të bukur qëndrimin e tyre në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Të gjithë në verandë, i bëjnë disa pyetje të thjeshta Valerit dhe Nevilës. Një pyetje jo pak e rëndësishme nga Zaida: “Çfarë doni sot për drekë?”

Për t’u njohur pak më shumë, Zaida tregon për martesat e saj. Eleonora habitet sepse nuk e dinte që Zaida ishte martuar dy herë. Zaida tregon vuajtjet që ka pasur kur kishte fëmijët e vegjël. Nevila e mbështet duke i thënë: “Zoti të jep aq sa duron, as më shumë as më pak.”kafejaemengjesit

Rita shfaqet në filmin e ri (Video)

Eminem ka kontribur me muzikë në filmin më të ri shumë të pritur “Southpaw” me Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams dhe Rita Ora. “Southpaw” është filmi më i ri në të cilin aktorin Jake Gyllenhaal do ta shohim si boksier me një jetë mjaft të vështirë, transmeton Koha.net. Përkrah tij luajnë Rachel McAadams dhe Rita Ora … Continue reading

Çmimi i Madh i Malajzisë, pole-position për Hamilton

Lewis Hamilton do të niset i parinë garën e së dielës së Formula 1, e vlefshme për Çmimin e Madh të Malajzisë. Piloti anglez i skuderisë Mercedes ka dalë ipari në provat zyrtare, duke siguruar kështu pole position-in për garën e radhës, ku ai konsiderohet pretendenti kryesor. Pas tij, në vendin e dytë u renditpiloti … Continue reading

Apple do të sjellë tre iPhone të rinj

Apple pritet që sëbashku me pakëtën e modeleve iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus mund ta prezantojë dhe një model të tretë që do të jetë iPhone 6C. iPhone 6S pritet të vijë me ekranin prej 4.7 inç, 6S Plus me 5.5 inç thuhet sipas raportit, ndërsa modeli i ri i Apple – iPhone 6C, … Continue reading

Samsung, plane për telefon me ekran të lakuar

     Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin! Samsungu është një kompani e cila duket se ka vendosur që të ketë një qëllim ndryshe këtë herë. Samsung po punon për të sjellë në treg telefonat e ardhshëm me ekran fleksibil. Teksa ekzistojnë panelet elakuar të ekraneve, pamundësia e lakimeve të baterive dhe komponentëve tjerë të telefonave … Continue reading

HTC ka gati tabletin e ri me ekran 8.9 inç

HTC nuk ndalet këtë herë në planin e saj është tablet i ri meekran 8.9 inç dhe rezolucion 1530×2048 ndërsa si veçori pritet të jetë kamera 16-megapixel. Pajisja që funksionon me sistemin operativ Android, do të jetë i fuqizuar me procesorin 2.2 GHZ octa-core Allëinner H8, 2 gigabajt RAM dhe kartelëngrafike PoëerVR SGX544. Ky është … Continue reading

Njihuni me Mercedes-Benz GLE M-Class

Mercedes po punon për modelin e tij më të ri me emrinMercedes-Benz GLE, model i gjeneratës së tretë të M-Class, i cili ofron më shumë komoditet, ka grilë më të rafinuar, një set të ri të dritave LED dhe një marmitë sport, e cila tani është e integruar në fund të bumperit të pasëm. Makina … Continue reading

Frroku në 13:00 në gjykatë, gjysmë ore më pas pason Doshi

Deputetët Tom Doshi dhe MarkFrroku do të njihen sot me masat e sigurisë. I pari që do të dalë para gjykatës do jetedeputeti Mark Frroku. Seanca në ngarkim të tij do të mbahet në orën 13:00 dhe vetëm gjysmë ore më pas është caktuar që para gjykatës për vlerësim të ligjshmërisë së ndalimit dhe caktimin … Continue reading

Xhemaili “braktis” Zvicrën për…fëmijën

imin! Prezenca e Blerim Xhemailit në dy takimet e radhës të Kombëtares zvicerane duket se nuk është e sigurtë. Partnerja e tij, Erjona Sulejmani, është në muajin e nëntë të shtatzënisë dhe për këtë arsye mesfushori tetovar i Galatasaray ka vënë në pikëpyetje pjesëmarrjen nëtakimet që do të zhvillohen ditën e sotme dhe të martën. … Continue reading

Një super-tifoze për Juventusin (FOTO LAJM)

  Juventusi po shkon me hap gjigand drejt titullit të rradhës në Serie A, ndërsa fati i ka buzëqeshur edhe në Champions League ku në çerekfinale do të përballet me Monacon, rivali më i lehtë i mundshëm. Por suksesi i bardhezinjëve vazhdon edhe jashtë fushës së blertë pasi një prej modeleve më hot në Itali … Continue reading